Zpět do obchodu

Registrace

Svět včerejška, dneška a...

Historická pojednává o období 2. světové války, od níž nás letos dělí právě 75 let.

290 Kč

Svět včerejška, dneška a...

Kód: 278

Historická pojednává o období 2. světové války, od níž nás letos dělí právě 75 let.

Důvodem vzniku tohoto souboru textů bylo nejen aktuální tříčtvrtěstoleté výročí konce druhé války a porážky německého nacismu, ale především řada úkazů a událostí kolem nás, které jako by zkoušely naznačovat, že se může historie ne snad opakovat, ale inspirovat. Tedy to špatné z ní. Je to tedy pokus o varování: Dívejme se kolem sebe mnohem pozorněji a ostražitěji. Možná se na nás valí něco, čeho nedohlédneme.

To není konspirační teorie. To je vyhodnocení různých indicií a souvislostí, které vykukují všude vůkol. Jednání různých orgánů Evropské unie, pátá kolona mezi našimi novináři zejména v tzv. mainstreamu, nátlakové akce neziskových organizací, různé mesaliance někdejších post-nacistických, dnes sudeto-reminiscenčních sdružení s významnými postavami české politické scény. To všechny jsou počínající příznaky možné budoucí nemoci zvané válka. A ta, bohužel, obvykle bývá pro velkou většinu zúčastněných smrtelná.

Je to tedy varování před těmi, komu by se válka hodila jako řešení jejich ekonomických a politických aspirací a zájmů.

Knihu jsem poskládal dílem ze zevšeobecňujících textů o povaze totalitního režimu, ať už nese název fašismus, nebo nacismus, dílem z komentovaných dokumentů té minulé světové války, zejména ve vztahu k našim zájmům a naší realitě. Zdaleka jsem si nekladl nároky na nějakou komplexnost a úplnost. Vybíral jsem jen materiály, o nichž jsem přesvědčen, že by mohly efektivně a jasně každému otevřít oči. Při pohledu na to, co to bylo za válku tehdy, jaká se vede dnes a jaké bychom se, pokud to jen trochu bude možné, měli vyhnout v budoucnu. Není to všelék, jen taková malinká vakcína. Ale snad ne zbytečná.

Petr Žantovský, 8. 5. 2020

 

Omlouváme se, ale tuto knihu prozatím lze objednat na bondraszek@centrum.cz. Během několika dní technické problémy opravíme a kniha půjde objednat i na stránkách našeho nakladatelství. Děkujeme za pochopení.

Jméno značky: Petr Žantovský
Kategorie: Historie
Dostupnost: Skladem
290 Kč
Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení